Blog

 • 23. Máj 2024

  Zachovajme autentický charakter historických stavieb

  Naším cieľom je prispieť bohatými skúsenosťami s výrobou prírodných produktov najvyššej kvality k dlhodobému zachovaniu historického charakteru stavieb a ich pôvodnej krásy.
 • 14. Marec 2024

  Odolná strecha pre vašu bezpečnosť!

  Zo záznamov European Severe Weather Database a radarových dát Slovenského hydrometeorologického ústavu vyplýva, že ročne sa na Slovensku vyskytne v priemere 18 búrok s veľkými krúpami, najčastejšie v lete a koncom jari. Vo väčšine prípadov (70 %) sa počas búrky tvorili krúpy s maximálnym priemerom 2–3cm, ale v 6% sa jednalo o krúpy s priemerom 6 cm a viac.
 • 5. Marec 2024

  Keramická krytina Tegula - novinka na slovenskom trhu

  Keramická krytina Tegula je model s najväčším posunom v krycej dĺžke, ktorý dosahuje až 100mm! Priame ostré hrany, pestrá hra svetla a tieňa bočných línií robia z WALTHER-teguly trendový model, ktorý robí každú strechu výnimočnou.
 • 30. Január 2024

  Pokračovanie úspešného príbehu vesmírnej sivej pre model Z10

  Pre obohatenie úspešnej kolekcie vesmírne sivej glazúry Avantgarde sme doplnili našu ponuku aj pre model krytiny Z10.
 • 13. Január 2024

  Aj dnes osvedčené

  Medzi preukázateľne najstarší typ strešnej krytiny patrí Bobrovka. Rovnako ako kedysi, aj dnes má táto krytina výnimočné vlastnosti, vďaka ktorým je strecha jedinečná.
 • 4. Január 2024

  Tradícia, ktorá píše dejiny strešnej krytiny Jacobi Walther

  Spoločnosť Jacobi Walther Dachziegel s 160-ročnými skúsenosťami sa špecializuje na staré pôvodné tvary strešných krytín v mnohých klasických farbách. S posolstvom „Zachovať tradíciu a vytvárať hodnoty“, vypaľujeme v našich peciach strešné krytiny pre pamiatkovo chránené objekty, či historické objekty, ktoré sú rovnako kvalitné, ako pôvodné prvky.