Zachovajme autentický charakter historických stavieb

Naším cieľom je prispieť bohatými skúsenosťami s výrobou prírodných produktov najvyššej kvality k dlhodobému zachovaniu historického charakteru stavieb a ich pôvodnej krásy. Ponúkame široký výber krytín, rozmanité variácie pôvodných tvarov, ušľachtilých povrchov a farebných odtieňov. Rovnako sme schopní individuálne realizovať aj špeciálne požiadavky. Ako stredne veľká rodinná firma, ktorá si váži tradíciu, chceme prispieť k záchrane pamiatok. Nezáleží na tom, ktorý typ krytiny si vyberiete - vysoká kvalita všetkých našich produktov bude zachovaná po mnoho generácií. 

Na ochrane pamiatok nám záleží

Bobrovka hladká v okrúhlom reze v rozmeroch 18x38 v prírodnom prevedení je najčastejšie vyberaným modelom Bobrovky. Je preferovaná
v oblasti ochrany pamiatok pre zachovanie charakteru mestských a vidieckych centier. Avšak požiadavky na rozmer, tvar a farebnosť sa môžu v závislosti od regiónu a konkrétnej pamiatky líšiť.

Bobrovka od firmy Jacobi dokáže svojou širokou ponukou uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky. Okrem štandardných okrúhlych či segmentových rezov v rôznych rozmeroch sú v ponuke špicaté či gotické rezy, ktoré svojim charakteristickým tvarom dokážu docieliť odlišný architektonický vzhľad strechy.
Podľa individuálných požadaviek zákazníka dokážeme vyrobiť Bobrovku so špeciálnymi povrchovými úpravami, ako je kefovanie,
zdrsnenie, vyhladenie, alebo zosilnenie a taktiež vytvoriť na mieru šité riešenia. 

Materiál osvedčený dnes aj v minulosti

Žiadny stavebný materiál nemá tak bohatú históriu, ako produkty z keramiky. Už starí Rimania pokrývali svoje strechy rôznymi hlinenými výrobkami, ktoré postupne začali pripomínať tvar škridly.

S posolstvom „Zachovať tradíciu a vytvárať hodnoty“, vypaľujeme v našich peciach strešné krytiny pre pamiatkovo chránené objekty, či historické budovy, ktoré sú rovnako kvalitné, ako pôvodné prvky.

Našim cieľom je prispieť bohatými skúsenosťami s výrobou prírodných
produktov najvyššej kvality k dlhodobému zachovaniu historického charakteru stavieb a ich pôvodnej krásy. Ponúkame široký výber krytín, rozmanité variácie pôvodných tvarov, ušľachtilých povrchov a farebných odtieňov.