Vyber podľa profilu

Pozrite si, akému typu strešnej krytiny zodpovedá váš profil

Výber strešnej krytiny nie je len o kvalite materiálu. Strecha je korunou domu. Okrem funkčnosti plní aj estetickú úlohu, nakoľko výrazne ovplyvňuje vzhľad každej stavby. Vtedy prichádza otázka – nemal by tvar a farba strechy presne vyhovovať vášmu vlastnému štýlu ? Je niečo také vôbec možné? Presvedčte sa sami a urobte si krátky test.

Možno vám práve charakteristika vašej osobnosti napovie a pomôže pri výbere strechy. Budete prekvapení koľko faktorov môže ovplyvniť vaše konečné rozhodnutie. Inšpirujte sa našimi referenciami. Vyberte si z pestrej škály modelov, povrchových úprav a farebných odtieňov keramických krytín Jacobi podľa vášho vkusu.

 • Individualistický typ

  Individualista sa neuspokojí len tak s hoci akou strešnou krytinou. Jeho cieľom je vyhnúť sa bežným a opozeraným veciam, nude a jednotvárnosti. Hľadá skvelé nápady a originalitu. V susedstve chce vzbudzovať pozor- nosť svojim osobitným vkusom. Preto sa často rozhoduje pre výnimočné až netradičné farebné odtiene, zaujímavé povrchy a nezvyčajné tvary. Jeho strecha je jedinečná, upúta a očarí na prvý pohľad.

  Stiahnuť katalóg - Individualistický typ
 • Dynamický typ

  Tento typ sebaistého a energického človeka stojí nohami pevne ukotvený vo svojom živote. Má rád obdiv a vďaka dynamickému vystupovaniu strháva na seba pozornosť. Je silná osobnosť a vyberá si dominantné a výrazné strechy. Rozhodne sa pre tvarovo pútavé škridly, ktoré kopírujú jeho charakter. Sebavedomo si vyberie strechu, ktorá bude korunou jeho domu.

  Stiahnuť katalóg - Dynamický typ
 • Exkluzívny typ

  Prémiový zákazník nehľadá kompromisy a nerieši cenu. Jeho dom je vybavený len tými najlepšími a najdrahšími materiálmi. Vyberá si exkluzívne modely s najkvalitnejšími povrchovými úpravami. Inšpiruje sa vo svete lesku a luxusu. Dá na rady architekta. Chce mať na streche prémiový produkt, aby svojmu vysnívanému sídlu dodal korunu. Jeho strecha bude veľkolepá.

  Stiahnuť katalóg - Exkluzívny typ
 • Hospodárny typ

  Tento typ osobnosti je veľmi naviazaný na regionálnu kultúru, rodinu a zvyky. Je realistický, zodpovedný a nerád ex- perimentuje. Tvar a veľkosť keramickej strešnej krytiny sú preňho dôležité. Nápadné farby ani detaily nie sú kľúčové pre jeho rozhodnutie. Vyberá si osvedčené modely podľa odporúčania. Často rozmýšľa v číslach a optimalizuje pomer ceny a poskytnutej kvality. Dôležitá je celková ponuka, ktorá sa musí javiť ako výhodná. Investuje s rozumom a buduje si bezpečný domov pre seba a svoju rodinu.

  Stiahnuť katalóg - Hospodárny typ
 • Praktický typ

  Praktický typ je kutil, ktorý rád navrhuje, renovuje a vylepšuje. Niekedy preto, že musí a niekedy len preto, aby zvýšil hodnotu svojho domu. Má rád jednoduché a praktické veci, ktorým rozumie. Zaujíma sa o stavebné materiály a rieši technické detaily. Uprednostňuje skôr prírodné odtiene strešných škridiel a klasické osvedčené modely. Nie je nerozhodný, ale rozvážny. Kvalita produktu je pre neho na prvom mieste.

  Stiahnuť katalóg - Praktický typ
 • Puristický typ

  Puristický typ je synonymom rozvážnej osobnosti s moderným zmýšľaním. Je orientovaným na slobodomyseľný dizajn demonštrujúci únik od každodennej reality. Disponuje silne vyvinutou predstavivosťou, je inovatívny, odvážny a vizionársky. Preňho je menej často viac. Obzvlášť má rád minimalistické tvary bez zbytočných detailov, kombinované s inovatívnou funkčnosťou. Čisté línie odzrkadlené v tlmených odtieňoch. Preto sa s istotou rozhodne pre takú strešnú škridlu, ktorá najviac zdôrazňuje nadčasovú modernú koncepciu.

  Stiahnuť katalóg - Puristický typ
 • Romantický typ

  Mediteránsky typ rád cestuje na juh Francúzska, do Španielska a Talianska. Je to vyslovene dovolenkový typ, ktorý sa inšpiruje diaľkami a vidno to aj na jeho streche. Rád sa necháva unášať fantáziou. Stavia domy svojich snov v prírodnom prostredí. Uprednostňuje dynamické modely prírodných strešných krytín s veľkou vlnou. Teplé okrové odtiene sú typické farby jeho domu zaliateho slnkom. Jeho strecha je taká romantická, ako jeho povaha.

  Stiahnuť katalóg - Romantický typ
 • Tradičný typ

  Typ osobnosti, ktorá si ctí tradície a kladie dôraz na trvalé hodnoty a bezpečnosť. Keďže je priamočiarým človekom, vzhľad jeho strechy je preňho veľmi dôležitý. O svoj majetok sa stará. Ak strecha zostarne, bude ju opravovať. Vsádza na kvalitné značkové materiály. Číta recenzie a vyberá si osvedčené odolné produkty s vysokou životnosťou, z ktorých môžu profitovať aj nasledujúce generácie. Nepotrebuje pútať pozornosť, páčia sa mu jednodu- ché modely v základných farbách.

  Stiahnuť katalóg - Tradičný typ
 • Trendový typ

  Trendovému typu strešnej krytiny záleží predovšetkým na farbe jeho strechy. Má rád moderné čierne a sivé odtiene. Je inovatívny a miluje štýlové nadčasové stavby a originálny dizajn. Potrpí si na detailoch, ktoré dotvárajú celkový estetický dojem. Vyberá si najkvalitnejšie povrchové úpravy - zušľachtené engoby alebo lesklé a matné glazúry. Zaujíma sa o všetky novinky. Je odvážný a rád experimentuje.

  Stiahnuť katalóg - Trendový typ