Tri kroky k hotovému produktu.

Strešná škridla pozostáva z troch základných prvkov : z hliny (ílu), vody a ohňa.
Zistite viac o vzniku našich produktov a navigujte sa cez ikonky do príslušnej časti.
 

Hlina (íl)

Naša vysokokvalitná hlina je našim najhodnotnejším majetkom. Jej akosť tvorí základ dlhovekosti našich produktov. Každá hlina má špeciálne vlastnosti, preto sú jednotlivé škridly vyrobené z rozličných druhov hliny. Nielen hlina samotná, ale aj úprava prírodnej suroviny, je rovnako zodpovedná za kvalitný produkt. Vďaka moderným technologiam zmenšujeme hlinu až do veľkosti pol milimetrového zrna, aby sme výrobnú hmotu dokázali ideálne stlačiť.

Voda

K výrobe potrebujeme aj vodu, ktorá je zodpovedná za to, že sa hlinená masa stane formovateľnou, optimálne sa premieša a dá sa stlačiť. Pred procesom razenia má naša hlina podiel vody približne 20 %. Vyrazené strešné škridly sa vysušia na obsah vody cca 3 % a vzápätí na to idú do vypaľovacieho procesu.

Oheň

Pece sú jadrom našej výroby strešných škridiel. V našich tunelových peciach s dĺžkou až do 130 m sa vypaľujú škridly pri teplotách niečo nad 1000 stupňov Celzia. Týmto procesom sa dosiahne tvrdosť a prírodné častice farby sa počas vypaľovania neoddeliteľne spoja s povrchom škridly. Naše strešné škridly vypaľujeme výlučne s technológiou H-kaziet, ktorá je zárukou rozmerovej stálosti a rovnosti našich produktov.


  

Z prírody naspäť do prírody


Firma Jacobi-Walther vsádza na udržateľný reťazec tvorby hodnôt. Každá z našich škridiel je čistým prírodným produktom.
Vyrábame škridly pre odolnú, estetickú strechu s dlhou životnosťou.
Kliknite na štyri ikonky a získate ďalšie informácie o našej myšlienke ˝ z prírody naspäť do prírody ˝.
 

 • Šetrné dobývane suroviny

  Dobrá hlina je náš najhodnotnejší majetok. Pracujeme s ňou ekologicky a efektívne ju využívame. Rekultivujeme naše zdroje a dbáme na krátke prístupové cesty pri ťažbe hliny. Sme šetrní k životnému prostrediu. Naše strešné škridly sú na 100% Made in Germany.

 • Precízna výroba

  Naše škridly sa zhotovujú najmodernejšími výrobnými technológiami, čo šetrí energiu vo výrobe. Zabezpečujeme príjemné pracovné prostredie pre našich pracovníkov, na ktorých nám záleží. Ich zodpovedný prístup je zárukou vysokej kvality našich výrobkov.

 • Dlhodobé využívanie

  Rozhodnutie pre strechu od firmy Jacobi-Walther je väčšinou rozhodnutím na celý život. Naše strešné škridly sú odolné voči vplyvom počasia a majú stálosť farebného odtieňa. Chránia Vašu strechu po dlhé desaťročia a prispievajú k pocitu pohodového bývania.

 • Recyklácia odpadu

  Naše vysokokvalitné strešné škridly sú na 100% recyklovateľné. Po doužívaní škridiel, ktoré trvalo dlhé desaťročia, sa dá vypálená hlina opäť zužitkovať, napr. ako jemná tehlová drť pre ihriská s tvrdým povrchom, alebo tenisové kurty.

 


 

Povrchové úpravy – väčší výber, viac priestoru na realizáciu

Stavanie je srdcovou záležitosťou a často sa realizuje len raz v živote. Voľba správnej keramickej škridly nie len, že korunuje Vašu strechu, ale aj zaisťuje bezpečnosť a dobrý pocit z bývania. Z tohto dôvodu má overená kvalita vo firme Jacobi-Walther najvyššiu prioritu. To platí aj pre všetky povrchové úpravy z nášho rozsiahleho portfólia produktov, ktoré plnia tu najvyššiu ochrannú funkciu.
Prečo sú niektoré strešné škridly matné, iné sa javia v žiarivom lesku ? Aké sú rozdiely medzi štandardnou prírodnou červenou, engobou a ušľachtilou engobou? Ktoré výhody prinášajú glazúry ?
Vysvetlíme Vám rozdiely, aby bola voľba Vašej vytúženej strešnej krytiny jednoduchšia.

Kliknite na škridlu a dozviete sa viac.

 

Štandardná prírodná červená farba a engoba

Štandardná prírodná červená farba a engoba

V čistej podobe klasicky vypálenej hliny získame prírodný produkt, voliteľne zušľachtený štandardnou engobou. Už celé stáročia sa strechy pokrývajú s tými škridlami. Prírodné červené a engobované škridly sú k dispozícii pri všetkých modeloch.

Viacfarebné engoby

Viacfarebné engoby

Viacfarebné škridly sú voľbou pre individuálne stavebné zámery a vybrané projekty pamiatkovej ochrany. Vo výrobnom procese sa pomocou pulzujúcich trysiek nanášajú na škridlu prírodné čiastočky farby a potom sa vypália. Každá škridla sa tak stáva unikátom. Vzájomnou súhrou jednotlivých kusov na streche sa rozvinie osobitný efekt viacfarebných strešných škridiel.

Ušľachtilá engoba

Ušľachtilá engoba

Pri zušľachtených engobách je na škridlu nanesená špeciálna vrstvička v hrúbke od 40 μm do 80 μm. Táto respiračne aktívna vrstva z hliny, sklenenej múčky, oxidov farieb má zamatový povrchový lesk. Dodáva škridle estetickú podobnosť s glazúrou. Zušľachtené škridly majú dobrý pomer ceny a kvality a sú k dispozícii v šiestich odtieňoch.

Glazúra ˶Brillanz˝

Glazúra ˶Brillanz˝

Škridly, ktoré boli zušľachtené glazúrou ˶Brillanz˝ sú charakteristické svojim lesklým povrchom s otvorenými pórmi. Tento vysokohodnotný produkt, má vynikajúci čistiaci účinok a vzdoruje nahromadeniu rias alebo lišajníkov. Strecha sa preto po celé desaťročia takmer vôbec nezašpiní. Glazúra ˶Brillanz˝ očarí najmä žiariacou silou farieb.

Kolekcia ˶Avantgarde˝

Kolekcia ˶Avantgarde˝

Kolekcia ˶Avantgarde˝ z Bilshausen-u patrí k prémiovým produktom. Glazované škridly je možné zušľachtiť nie len lesklým, ale aj matným povrchom. Nanesená vrstva má hrúbku od 100 μm do 200 μm, tvorí ju sklo a želaný farebný odtieň. Týmto zušľachtením sa dosiahne nie len maximálna tvrdosť, ale aj vysoký lesk. Povrchová úprava odoláva znečisteniu v podobe rias alebo lišajníkov. Žiarivo pekné glazúry s lesklým, alebo matným povrchom z kolekcie ˶Avantgarde˝, sú zárukou jedinečnej a kvalitnej strechy, ktorá ostane zachovaná po celé desaťročia.

Osobitné série

Špeciálna séria

Špeciálne povrchové úpravy v jedinečných farebných odtieňoch. Procesom vypaľovania v pare je škridla kompletne presiaknutá farbou. Pri tejto technológii sa popri klasickom vypaľovaní vykonáva aj ďalší vypaľovací proces, pri ktorom sa obmedzí prívod kyslíka. Kyslík, nachádzajúci sa v oxide železitom hliny, sa odoberie a vypálený črep tak získa svoje typické zafarbenie v troch farbách. Vďaka farebnej celistvosti škridle sa náročné strešné plochy s mnohými rezmi nemusia dodatočne opracovávať. Aj preto sú tieto produkty najlepšou voľbou pre náročné strechy objektov pamiatkovej ochrany.  

 


 

Rozmanitosť produktov


20 rozličných strešných škridiel   s vysokokvalitnými povrchmi poskytujú takmer nekonečný výber umožňujúci nájsť pre každú nehnuteľnosť perfektnú škridlu. Nechajte sa inšpirovať keramickými škridlami od firmy Jacobi-Walther.
 

  

Individuálny dopyt

Rozmanitosť môže byť ešte rozmanitejšia ! Ak ste si z našej ponuky nevybrali, nevzdávajte to a dajte nám vedieť. Prostredníctvom kontaktného formulára nám zašlite Vašu individuálnu predstavu vytúženej strešnej krytiny.
Pokúsime sa  urobiť aj nemožné možným.
 
Kontaktný formulár

 
Farebné odtiene


Odlíšte sa od vášho okolia a vyberte  si farbu, ktorá sa vám páči.
Nechajte sa inšpirovať vyše 50 rozličnými farebnými odtieňmi keramických krytín.
 

 


 

Neviete sa rozhodnúť?
Zistite akému typu strešnej krytiny zodpovedá váš profil.


Výber strešnej krytiny nie je len o kvalite materiálu. Strecha je korunou domu. Okrem funkčnosti plní aj estetickú  úlohu, nakoľko výrazne ovplyvňuje vzhľad každej stavby.  A vtedy prichádza otázka. Nemal by tvar a farba strechy presne vyhovovať Vášmu vlastnému štýlu ? Je niečo také vôbec možné? Presvedčte sa sami a  urobte si krátky test. Možno Vám práve charakteristika vašej osobnosti napovie a pomôže pri výbere strechy.  Možno ani netušíte, že existuje veľa faktorov, ktoré môžu ovplyvniť vaše konečné rozhodnutie.
 

Hospodárny typ

Hospodárny typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Tento typ osobnosti je veľmi naviazaný na regionálnu kultúru a zvyky. Tvar a veľkosť keramickej strešnej škridly sú preňho dôležité, pretože často rozmýšľa v číslach a optimalizuje svoj pomer ceny a poskytnutej kvality. Nápadné farby ani detaily nie sú rozhodujúce pre jeho rozhodnutie. Dôležitá je celková ponuka, ktorá sa musí javiť ako výhodná.

Trendový typ

Trendový typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Trendovému typu strešnej škridly záleží predovšetkým na farbe jeho strechy. Je inovatívny miluje moderné stavby. Má rád čierne a sivé škridly, štýlové zušľachtené engoby a škridly s lesklými alebo matnými glazúrami.

Tradičný typ

Tradičný typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Typ osobnosti, ktorá si ctí tradície a kladie dôraz na trvalé hodnoty a bezpečnosť. Keďže je priamočiarým človekom, vzhľad jeho strechy je preňho veľmi dôležitý. Ak strecha zostarne, bude ju opravovať. Vsádza na osvedčené materiály. Vyberá si odolné produkty s vysokou životnosťou, z ktorých môžu profitovať aj nasledujúce generácie.

Dynamický typ

Dynamický typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Tento typ sebaistého človeka stojí nohami pevne ukotvený v svojom živote. Vďaka dynamického vystupovaniu na sebe strháva pozornosť. Tak, ako je on prejavom silnou osobnosťou, aj jeho strecha bude výrazná. Rozhodne sa pre tvarovo dynamické škridly, ktoré kopírujú jeho pevný charakter. Výber strechy, ktorá bude ozdobou jeho domu, bude rovnako aj prejavom jeho silnej vášne.

Puristický typ

Puristický typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Puristický typ je moderným typom, orientovaným na dizajn. Disponuje silne vyvinutou predstavivosťou, je inovatívny a vizionársky. Preňho je menej často viac. Obzvlášť má rád minimalistické tvary a čisté línie. A preto sa celkom vedome rozhodne pre takú strešnú škridlu, ktorá najviac zdôrazňuje nadčasovú modernú koncepciu. 

Mediteránny typ

Mediteránny typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Mediteránny typ rád cestuje na juh Francúzska, do Španielska a Talianska. Je to vyslovene dovolenkový typ a vidno to aj na jeho streche. Teplé okrové odtiene sú typické farby jeho domu zaliateho slnkom. Väčšinou stavia novostavbu. Jeho strecha je taká romantická, ako jeho povaha.

Individuálny typ

Individuálny typ

ako strecha nad mojou hlavou.

Individualista sa neuspokojí len tak s hoci akou strešnou krytinou. Jeho cieľom je vyhnúť sa bežným a opozeraným veciam.
V susedstve chce vzbudzovať pozornosť svojim osobitným vkusom. Preto sa často rozhoduje pre výnimočné farby, zaujímavé povrchy a nezvyčajné tvary. Jeho strecha očarí svojou jedinečnosťou.

Exkluzívny typ

Exkluzívny typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Prémiový zákazník : Jeho dom je vybavený len tými najkvalitnejšími materiálmi. Samozrejme, exkluzívny typ nerobí nijaké škrty ani pri strešnej škridle. Chce mať na streche prémiový produkt, aby svojmu domu dodal korunujúci záver.

Osvedčený typ

Osvedčený typ,

ako strecha nad mojou hlavou.

Osvedčený typ rád renovuje a vylepšuje. Niekedy preto, že musí a niekedy len preto, aby zvýšil hodnotu svojho domu. Má rád prírodné odtiene strešných škridiel a uprednostňuje klasické modely.