Predvídavosť & zodpovednosť

Holding Jacobi momentálne riadia piati zástupcovia piatej a šiestej generácie našej rodiny. Stredobodom nášho spoločného záujmu je keramická škridla. Hospodárenie opierajúce sa o efektívne využívanie zdrojov a zodpovedné konanie, tvoria základ pre našu víziu ˝ 200 rokov Jacobi-Walther Strešné škridly ˝.

Skvelé produkty & dobré vzťahy

Naše prírodné produkty sú vyrobené z kvalitnej miestnej hliny. Škridle z naše produkcie odolávajú aj tým najťažším poveternostným podmienkam a sú zárukou odolnej a trvácnej strechy. Samozrejmosťou je aj estetická stránka, ktorá ovplyvňuje výber zákazníka. K nášmu širokému sortimentu, ktorý neustále rozvíjame, patrí aktuálne 20 modelov strešných škridiel s vyše 50 farebnými odtieňmi s vysokokvalitnými povrchovými úpravami. Profesionálny servis a neustále sa zlepšujúce služby oceňujú nielen naši dlhoroční partneri, ale aj naši noví zákazníci.

Úspech & spolupatričnosť

Spoločne úspešní : Našich zákazníkov z pokrývačského remesla, z obchodu, ako aj architektov a projektantov, považujeme za blízkych partnerov. Zjednocujú náš spoločný cieľ, a to poskytnúť funkčne a esteticky perfektné riešenie pre každú strechu, ktoré v sebe spája bezpečnosť, pohodu a krásu.

 

 

Hlina, ktorá spája generácie

Spoznajte nás lepšie a nahliadnite do našej histórie.
 

 

Rok 1860

Josef Jacobi zakladá firmu v Duderstadt-e.

Rok 1878

Christoph Walther zriaďuje výrobu pálených škridiel v Langenzenn-e.

Rok 1906

Vďaka modernej technológi sušenia prestáva byť výroba škridiel v Duderstadt-e závislá od počasia.

Rok 1919

Tehelňa v Bilshausen-e sa stáva odštepným závodom firmy Jacobi.

Rok 1925

Investície do nových kruhových pecí a do nového parného stroja na výrobu vlastného elektrického prúdu zefektívnili prácu v Langenzenn-e.

Rok 1935

Závod II v Bilshausen-e v roku 1934 kompletne zhorel. Josef Jacobi a jeho syn Herbert Jacobi ho v priebehu niekoľkých málo mesiacov v roku 1935 nanovo vybudujú, pričom je väčší a modernejší.

Rok 1946

Hlavné sídlo firmy Jacobi Tonwerke sa premiestňuje do Bilshausen-u.

Rok 1950

V Langenzenn-e sa začína s výrobou bobrovky.

Rok 1988

Herbert Jacobi odovzdáva vedenie firmy obom svojim synom Helmuthovi a Klausovi Jacobi. Piata generácia riadi od tejto chvíle firmu.

Rok 1991

S počítačom riadenou tunelovou pecou a s technológiou H-kaziet je spustený závod na výrobu strešných škridiel v Duderstadt-e s najmodernejšími štandardmi pre výrobu vysokokvalitných bobroviek.

Rok 1992

Klaus Jacobi, Herbert Jacobi, architekt Frauendorf a Helmuth Jacobi v Bilshausen-e slávnostne otvárajú Závod pre výrobu strešných škridiel IV ( investícia : 48 miliónov nemeckých mariek ).

Na stanovisku Langenzenn sa spúšťa do prevádzky nový závod na výrobu bobrovky a razených strešných škridiel.

Rok 1995

V Bilshausen-e sa otvára Závod V pre výrobu veľkých drážkových škridiel.

Za takmer 2 milióny nemeckých mariek sa v závode v Langenzenn-e inštaluje zariadenie na čistenie splodín z horenia, ako aj lis na výrobu príslušenstva.

Rok 1998

Vysokomoderný závod na výrobu glazúr ( za 20 miliónov nemeckých mariek ) v Bilshausen-e nahrádza niekdajší tamojší závod na výrobu kabrincov.

Krátko na to je v Langenzenn-e uvedený do prevádzky najmodernejší roboticky ovládaný závod na výrobu strešných škridiel v Európe ( 30 miliónov nemeckých mariek ).

Rok 2000

Za 15 miliónov nemeckých mariek dostáva Jacobi Závod V v Bilshausen-e druhú pec. Táto zvyšuje ročnú kapacitu na 50 miliónov drážkových škridiel.

Rok 2005

V dôsledku 100-percentného prevzatia firmy Walther Dachziegel GmbH vo franskom Langenzenn-e sa firma Jacobi Walther Dachziegel stáva najväčšou rodinne riadenou firmou strednej veľkosti v odvetví nemeckej výroby strešných škridiel.

Rok 2010

Do firmy vstupuje Max Jacobi ( syn Klausa Jacobi-ho ), tým je zahájené odovzdanie firmy Jacobi Walther Dachziegel šiestej generácii.

Rok 2014

Lucas Jacobi ( syn Klausa Jacobi-ho ) a Dominic Jung ( zať Helmutha Jacobi-ho )prezentujú šiestu generáciu.

Rok 2017

Koncom roku 2016 je v Bilshausen-e uvedená do prevádzky moderná bloková tepláreň.
V dôsledku toho firma vyrobí v budúcnosti vlastnými silami jednu tretinu potreby elektrického prúdu, minimalizuje emisie CO2 , vďaka čomu výrazne ušetrí na energiách.

V roku 2017 prestavuje Jacobi-Walther svoj nový internetový portál : www.dachziegel.de a vytvára v odvetví nový štandard vysokokvalitnej online prezentácie keramických strešných škridiel.

Nový špičkový model viacdrážkovej škridly J11v s širokým výberom farieb sa stáva top produktom a okúzľuje trh.

Pre splnenie vízie ˶ 200 rokov Jacobi-Walther Strešné škridly ˝ sú pre budúcnosť vytýčené všetky smery.

Rok 2019

Založením firmy Dachziegelwerke Bilshausen GmbH & Co.KG vzniká ďalšia firma holdingu Jacobi v Bilshausen. Je v stave riadiť všetky postupy a procesy výroby ešte efektívnejšie.

Medzi plány do budúcnosti patrí aj naďalej rozširovať široko koncipovanú ponuku farieb a povrchov a nastavovať trendy pre zvýšenie spokojnosti zákazníkov.

Rok 2020

Dobrá hlina je to, čo nás spája už 160 rokov.

Rok 2021

Spoločnosť Bauintegra sa stáva výhradným dovozcom a distribútorom strešnej krytiny Jacobi Walther na Slovensku. Budujeme predajnú sieť špecializovaných predajcov strešných krytín a realizátorov.
Kladieme dôraz  na individuálny prístup a kvalitné služby.
V našom novootvorenom showroome v Bratislave na Starej Vajnorskej sa predajcovia, stavbári, pokrývači, projektanti, alebo architekti môžu na vlastné oči presvedčiť o kvalite produktov Jacobi Walther a získať všetky potrebné informácie.


  

Naši zamestnanci -
základ pre náš úspech.

Naši pracovníci pracujú vo firme často už celé desaťročia s vášňou a osobným nasadením. Starajú sa o to, aby vývoj, výroba, starostlivosť a realizácia zákazky prebiehali profesionálne. Ich zodpovedný a osobný prístup k servisu, oceňujú nielen naši dlhoroční partneri, ale aj noví zákazníci. Približne 440 našich zamestnancov pracuje ako jeden tím, ktorý stojí  za dlhým a úspešným príbehom firmy. Aj na pracoviskách budujeme vzťahy, ktoré vydržia - tak, ako naše kvalitné produkty.
˶ 200 rokov Jacobi-Walther Strešné škridly ˝
Dennodenne sa snažíme byť ešte lepšími pre našich zákazníkov.