Klasická a exkluzívna súčasne - s novou matnou glazúrou toskánska červená od firmy Jacobi-Walther

Konečne sú tu nové glazované strešné škridly vo vysokokvalitnej matnej glazúre toskánska červená z kolekcie Avantgarde. Potešia všetkých stavebníkov, ktorí kladú dôraz na klasickú červenú strechu, ale súčasne sa nechcú zriecť výhod glazovaných povrchov. S toskánskou červenou matnou glazovanou škridlou nemusia robiť žiadne kompromisy.  

Nový teplý farebný odtieň toskánskej červenej matnej glazúry je v ponuke u dvoch atraktívnych modeloch strešných škridiel - dynamickej vlnovkovej drážkovej škridle Z5 ˶variwell˝ a viacdrážkovej škridle J11v. Nové variabilné možnosti modelov dávajú zákazníkom vybrať si medzi rozdielnymi tvarmi strešných škridiel a rozhodnúť sa pre klasickú alebo modernú strechu. Je jedno, aký variant zvíťazí. Vďaka peknej hre svetla a tieňa matnej glazúry bude každá strecha pôsobiť kvalitne a nadčasovo esteticky.  Matné glazúry vo svojom pôvabe pôsobia mäkšie a tlmenejšie. Nie sú silne reflektujúce, lesknú sa len decentne a preto strecha pôsobí vždy elegantne.

Navyše poskytujú aj všetky výhody vysokokvalitnej povrchovej úpravy glazúry, zodpovedajú trendom modernej architektúry a sú veľmi žiadané. Svoje uplatnenie nachádzajú napríklad v obytných častiach, v ktorých nie sú povolené reflektujúce lesklé strechy. Nová zvolená farba toskánskej červenej oživí každú strechu a skvelo ladí s najrozličnejšími typmi fasád.

Dlhá životnosť a ochrana strechy

Vďaka osobitnej hladkosti povrchu sú glazované strešné škridly z kolekcie Avantgarde nielen príjemné na dotyk, ale aj chránia strechu proti poškodeniam ako napr. krupobitiu alebo znečisteniam, akými sú riasy a lišajníky. Základom tejto ochrannej schopnosti sú  vysokokvalitné suroviny z hliny (ílu) z našich hlinísk. 

Tieto škridly sa vypaľujú pri teplote cca 1.050ºC a majú vyššiu tvrdosť ako bežné povrchy. Zárukou nízkej priľnavosti sú uzavreté povrchy, ktoré sú charakteristické pre všetky glazované strešné škridly. V dôsledku len nepatrného pohlcovania vody, tak nemajú riasy ani lišajníky takmer žiadnu živnú pôdu.  

Nemáte radi červené keramické strechy ?

Žiadny problém – vyberte si  bridlicovo sivú matnú alebo zvoľte jeden z nových farebných odtieňov bordovej červenej matnej či vulkanickej sivej matnej glazúry. Objednajte si Vašu osobnú vzorovú škridlu. Jednoducho kliknite sem